Strój kąpielowy dla małego dziecka – jak wybrać odpowiedni model?

Twierdzenie, że małe dzieci powinny kąpać się nago, jeszcze kilkanaście lat temu cieszyło się dużą popularnością. Czasy się jednak zmieniły. Dziś, poza ogródkiem na prywatnej posesji i łazienką, dziecięca nagość nie jest mile widziana. Ograniczenie to nie jest spowodowane wyłącznie względami etycznymi, ale też (a może przede wszystkim) zdrowotnymi.

I chociaż mogłyby się wydawać, że nagie ciała niemowlaków nikomu nie mogą przeszkadzać, to w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Z każdej strony jesteśmy epatowani seksualnością, a to sprawia, że to co niegdyś było naturalne, dziś może zostać uznane za nieprzyzwoite. Powszechnie znane jest również zagrożenie pedofilią oraz wykorzystaniem zdjęć gołych pup maluchów przez osoby robiące zdjęcia z ukrycia. Nagie dzieci podlegają też innego rodzaju niebezpieczeństwom. Promienie słoneczne szczególnie szkodzą wrażliwej skórze malucha, w obszarach które rzadko wystawiane są na światło dzienne. Trudno też zaprzeczyć zagrożeniu epidemiologicznemu, które pojawia się podczas przebywania na publicznych kąpieliskach. Bakterie, grzyby i wirusy mogą czaić się wszędzie. Maluchy są szczególnie narażone na infekcje dróg moczowych, więc naprawdę warto zrobić wszystko, aby zminimalizować tego rodzaju ryzyko.

Jaki strój kąpielowy dla niemowlaka na basen i na plażę?

Na basenach oraz otwartych kąpieliskach, od dzieci poniżej drugiego roku życia, poza noszeniem stroju kąpielowego, wymaga się również noszenia pieluszek. Powód takiej decyzji jest oczywisty - niemowlę nie kontroluje w pełni swoich potrzeb fizjologicznych, co może prowadzić do zagrożenia sanitarnego i estetycznego. Na rynku dostępne są na szczęście specjalne pieluchy do pływania, które umożliwiają zabawę w wodzie i zatrzymują w sobie to, co zatrzymać powinny. Na świeżym powietrzy niemowlę powinno mieć też odpowiednio zabezpieczoną skórę. Szczególnie poleca się stroje kąpielowe z dłuższymi rękawkami i nogawkami, jak ma to miejsce w przypadku naszego stroju kąpielowego z motywem rekina. Aby maluszek był gotowy do zabawy w wodzie i na plaży, wystarczy do takiego stroju założyć mu jeszcze na głowę czapkę lub kapelusik, posmarować skórę kremem z filtrem – i gotowe, można szaleć i beztrosko pływać.

Strój kąpielowy dla dzieci powyżej 2 roku życia - jaki wybrać?

Dzieci nieco starsze można śmiało ubierać na plażę trochę po dorosłemu. Warto jednak zachować racjonalne podejście - na dłuższe pobyty nad wodą warto zabrać ze sobą oprócz stroju kąpielowego również koszulkę z długim rękawem. W przypadku dziewczynek świetnie sprawdzi się komplet kąpielowy w serduszka, który prezentuje się uroczo, a przy tym posiada w zestawie czapeczkę, która będzie stanowić dobrą ochronę przed ostrymi promieniami słońca i letnim wiatrem. Świetnie sprawdzą się też stroje jednoczęściowe, które zakłada i zdejmuje się dużo łatwiej niż ma to miejsce w przypadku bikini. W naszej ofercie znajdziesz jednoczęściowe kostiumy kąpielowe dla niemowlaków w najmodniejszych wzorach sezonu, a nawet szczególnie uwielbiane w dorosłym świecie stroje kąpielowe w panterkę.

W przypadku chłopców powyżej drugiego roku życia warto ograniczyć się do samych kąpielówek. Idealnie, jeśli te będą posiadały luźniejszy krój, jak ma to miejsce w przypadku naszych spodenek z letnim motywem, bo taki fason będzie zapobiegał odparzeniem i otwarciom.

Autor: Luiza Luśtyk


Zostaw Komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.