Poznaj najczęściej popełniane błędy podczas wyboru ubrań dla dzieci

Nie da się ukryć, że wszyscy rodzice chcą dla swoich dzieci tego, co najlepsze. Czy jednak zawsze wiedzą, jakie są najważniejsze kryteria podczas wyboru ubranek dla najmłodszych? Nie zawsze. Czy zdarza im się popełniać błędy, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo dziecka? Oczywiście. W naszym dzisiejszym artykule przyjrzymy się tym kwestiom i opowiemy Ci o najczęściej popełnianych błędach, które pojawiają się podczas kompletowania dziecięcej garderoby.

 

 

Przy wyborze ubranek dla swojego dziecka możesz kierować się wieloma różnymi czynnikami. Modne wzory, ulubione postacie z bajek, atrakcyjna cena - to wszystko ma swoje znaczenie. Jednak nierzadko, skupiając się na jednych aspektach, zapominasz o innych, równie istotnych. Zdarza się, że mimo najlepszych intencji, popełniasz błędy, które wpływają na komfort noszenia, a nawet bezpieczeństwo Twojego dziecka. Jakie są najczęstsze błędy podczas wyboru ubrań dla dziecka i jak ich unikać? Już spieszymy z podpowiedzią!

 

Błąd nr. 1 Niewłaściwy rozmiar

Wybór właściwego rozmiaru to jedno z najważniejszych kryteriów, które powinniśmy brać pod uwagę podczas poszukiwania ubranek dla dziecka. Zbyt małe ubrania mogą krępować ruchy, a nawet powodować otarcia i podrażnienia skóry. Z kolei zbyt duże, mogą nie zapewniać odpowiedniej ochrony przed zimnem czy słońcem. Wielu rodziców kupuje ubrania na "wzrost", licząc na to, że dzieci do nich nich "dorosną". A to nie zawsze jest dobrym pomysłem. Dzieci rosną w różnym tempie i nie zawsze "dorastają" do ubrań w oczekiwanym przez rodziców czasie.

Aby uniknąć tego błędu, koniecznie sprawdź wymiary konkretnego ubrania przed zakupem. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szczegółowe tabele rozmiarów z wymiarami konkretnych ubranek, zupełnie tak, jak ma to miejsce w przypadku naszej uroczej sukienki z długim rękawem. W takie tabele warto się wczytać, a jeszcze wcześniej poznać wymiary swojego malucha. Pamiętaj, że komfort Twojego dziecka jest najważniejszy i nie warto chodzić w tej kwestii na żadne kompromisy.

 

Błąd nr. 2 Ignorowanie ważnych informacji 

Etykiety na ubraniach oraz dane znajdujące się w opisie poszczególnych produktów w sklepach internetowych, dają nie tylko informacje o marce czy rozmiarze. Najczęściej znajdziesz tam również ważne informacje o składzie materiału czy najlepszym sposobie pielęgnacji. Ignorowanie takich informacji może prowadzić do nieprzyjemnych niespodzianek, takich jak na przykład skurczenie się ubrań po pierwszym praniu czy wystąpienie nieprzyjemnych podrażnień na skórze Twojego dziecka. Dlatego też zawsze czytaj udostępnione przez sklep lub producenta dane tuż przed zakupem. Upewnij się, że materiał będzie bezpieczny dla delikatnej skóry Twojego dziecka. Jeśli Twoje dziecko ma wyjątkowo wrażliwą skórę, unikaj ubrań z dodatkiem syntetycznych materiałów. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzi się czysta bawełna, jak ma to miejsce w przypadku naszej koszulki polo dla chłopca.

 

Błąd nr. 3 Ubranie nieodpowiednie do pogody

 

Często zdarza się, że kupujemy ubrania, które są modne i atrakcyjne, ale niekoniecznie odpowiednie na daną pogodę. Dziecko ubrane zbyt ciepło w upalny dzień może się przegrzewać, z kolei zbyt lekkie ubranie z pewnością nie zapewni mu odpowiedniej ochrony w chłodniejsze dni. Wybierając ubrania dla swojego malucha zawsze myśl o ich funkcjonalności. Upewnij się, że masz w szafie swojego dziecka ubrania odpowiednie na różne typy pogody: lekkie i przewiewne na lato, ciepłe i otulające na zimę i te, które będą je ubierać w okresach przejściowych.

 

Błąd nr. 4 Ignorowanie komfortu na rzecz wyglądu

 

Modne wzory, błyszczące dodatki, kolorowe nadruki - wszystko to może przyciągać uwagę i wydawać się idealnym wyborem dla Twojego dziecka. Pamiętaj jednak, że najważniejszy jest komfort i bezpieczeństwo. Niewygodne ubrania mogą krępować ruchy, powodować otarcia czy podrażnienia i utrudniać beztroskie cieszenie się z codzienności. Wybierając ubrania dla swojego dziecka, postaw przede wszystkim na wygodę. Unikaj ubrań z twardymi szwami i zbyt dużą ilością dodatków i elementów ozdobnych. Pamiętaj też o tym, że dzieci uwielbiają spędzać czas na zewnątrz, więc ich ubrania powinny być wytrzymałe i łatwe do czyszczenia, zupełnie tak, jak ma to miejsce w przypadku naszego dresowego kompletu dziecięcego z nadrukiem.

 

Błąd nr 5. Nieodpowiednie buty

 

Buty to taki element garderoby, który bardzo bardzo często jest źle dobierany. Zbyt małe obuwie może deformować stopę dziecka oraz prowadzić do poważnych problemów w przyszłości. I przeciwnie - zbyt duże będzie utrudniać chodzenie i może prowadzić do upadków.

Zawsze upewniaj się, że buty są odpowiedniego rozmiaru. Wybieraj modele, które zapewniają odpowiednie wsparcie dla stopy i są wykonane z przewiewnych materiałów. Buty powinny mieć też odpowiednią grubość podeszwy - nie za cienką, ale też nie za grubą. Pamiętaj, że dziecięce stopy rosną szybko, dlatego regularnie sprawdzaj, czy buty nadal mają odpowiedni rozmiar.

 

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko wyglądało dobrze i czuło się komfortowo. Pamiętaj jednak, że ubrania dla dzieci powinny być przede wszystkim funkcjonalne i bezpieczne. Unikając powyższych błędów, możesz zapewnić swojemu dziecku maksymalny komfort, a to naprawdę jest najważniejsze!

 Autor: Luiza Luśtyk


Zostaw Komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.