Pierwsza zabawka dla noworodka – jak ją wybrać i dlaczego jest tak ważna?

Przyjście na świat nowego członka rodziny wiąże się z miłą koniecznością przygotowania i skompletowania wyprawki, która ułatwi opiekę nad maluchem i będzie wsparciem w pierwszych dniach, tygodniach i miesiącach jego życia. To, że trzeba kupić body, pajacyki, czapeczki czy półśpiochy wydaje się oczywiste. Elementem, którego w takiej wyprawce nie powinno zabraknąć, jest zabawka dla noworodka, która umili mu czas i zacznie wprowadzać go w świat zaskakujących odgłosów, kolorów, kształtów.

Zabawka w wyprawce noworodka to naprawdę ważna sprawa. Warto zadbać o to, aby pojawiła się ona w Twoim domu jeszcze zanim wrócisz z dzieciątkiem ze szpitala i po raz pierwszy położysz go w swoim łóżeczku. Jasne, że na angażujące, kolorowe, głośne i absorbujące zabawki przyjdzie czas za kilka miesięcy, ale już od pierwszych dni życia maluszka, zapewnij mu miękkie przytulanki, pluszowe misie, grzechotki i gryzaki. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - zabawki w świecie dziecka pełnią bardzo ważną rolę, ich głównym zadaniem jest stymulacja i pobudzanie ich rozwoju.

Jakie zabawki dla noworodka?

Jeśli chcesz wybrać odpowiednią zabawkę dla noworodka, kieruj się jedną, prostą zasadą. Im bardziej prosta będzie zabawka, tym lepiej. Pamiętaj też o tym, że Twoje dziecko również przez wybierane przez Ciebie zabawki, będzie poznawało otaczający go świat. Dobrym pomysłem będzie wybranie zabawki 2w1, czyli takiej, która jednocześnie będzie miękką i niezwykle przyjemną w dotyku przytulanką oraz ciepłym, dwustronnym kocykiem. Przytulanka szmatka z misiem dostępna w naszej ofercie jest doskonałym przykładem pierwszej zabawki dla noworodka. Dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju pluszaki, w które łatwo będzie się wtulić i które będą chłonąć zapachy budzące u malucha pozytywne skojarzenia.

Dlaczego warto kupić noworodkowi pluszaka?

Przytulanka pomoże dziecku nawiązać pierwsze, poważniejsze interakcje, zdobywać doświadczenia oraz kompetencje społeczne. Maluch stopniowo, przy pomocy beztroskiej zabawy, będzie rozwijał się psychicznie i emocjonalnie. Ukochany pluszak stanie się też dla niego synonimem dzieciństwa. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że maskotka będzie nieodłącznym towarzyszem dziecka – w przyszłości będzie z nim chodziła do żłobka, jeździła w rodzinne podróże i pomagała przezwyciężać lęk przed nieznanym. Przytulanka np. taka jak nasza pluszowa myszka, da dziecku poczucie bezpieczeństwa, kiedy zostanie postawione w nowej sytuacji. Ułatwi zasypianie i zawsze da maluszkowi namiastkę domu. Pomoże też zaspokoić potrzebę bliskości i stabilności i przetrwać okres, kiedy dziecko nie będzie mogło wytrzymać bez rodziców.

Pluszowy miś w rozwoju starszego dziecka

Mięciutki pluszak w kształcie zwierzątka będzie pozytywnie stymulował kompetencje społeczne malucha. Miś może udać się na herbatkę, do lekarza, do przedszkola czy na plac zabaw. Zabawa poprzez nawiązywanie życiowych okoliczności jest dla dziecka bardzo ważna. Naśladowanie świata, w którym żyje dziecko, przygotuje je do wejścia w społeczny świat dorosłych. Dzięki przytulance zabawa zyska atrakcyjną formę, a ukochany pluszak pozwoli maluchowi gromadzić informacje o świecie. Ty będziesz mogła wykorzystać ulubione misia do tego, aby zaserwować dziecku informacje o charakterze edukacyjnym i stworzyć taką scenerię, która pomoże mu się rozwijać.

Autor: Luiza Luśtyk


Zostaw Komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.