Jakie kolory ubrań najbardziej podobają się dzieciom?

 

Jeśli oczekujesz narodzin swojego dziecka, to najpewniej wiele uwagi i serca poświęcasz temu, aby na ten moment odpowiednio się przygotować. Urządzasz pokoik, przygotowujesz wyprawkę, kupujesz pierwsze body i pajacyki. Zwykle jest tak, że młodzi rodzice wypełniają szafy ubraniami w odpowiednich kolorach, które nierozerwalnie kojarzą się z płcią malucha. I tak w szafach dziewczynek króluje róż, a garderoba małego chłopca pełna jest niebieskiego. Wiesz, że wybrane przez Ciebie kolory będą miały wpływ na rozwój Twojego dziecka? Na jakie barwy najlepiej się zdecydować i wreszcie – jakie kolory ubrań najbardziej podobają się dzieciom?

Jakie kolory najbardziej lubią niemowlęta?

Musisz wiedzieć o tym, że dzieci nie rodzą się z umiejętnością rozpoznawania i rozróżniania barw - uczą się tego dopiero około drugiego roku życia. Nie da się jednak ukryć, że niemowlęta mają swoje preferencje, jeśli chodzi o kolory. Zdecydowanie najbardziej podobają im się odcienie żywe i dzieje się tak dlatego, że w pierwszych miesiącach życia potrafią dostrzec głównie je. Kolor czarny i czerwony z pewnością zwrócą na siebie ich uwagę, ale w tym wypadku trudno mówić o tym, że jest to ich świadomy wybór i indywidualne upodobnianie. Rodzice wybierając body zwykle kierują się własnym gustem oraz niepisaną zasadą, że dziewczynki najbardziej lubią róż, a chłopcy kolor niebieski lub zielony. Nie ma w tym nic złego, kiedy dziecko podrośnie, z pewnością będzie miało więcej do powiedzenia w kwestii garderoby, które nosi. Na początku śmiało możesz wybrać różowy komplet z uroczą falbanką dla dziewczynki i niebieski komplet prążkowany  dla chłopca.


Jakie kolory lubią starsze dzieci?

Im starsze jest dziecko, tym lepiej rozróżnia kolory. W miarę upływu lat zaczyna się również kształtować indywidualny gust. Maluch zaczyna samodzielnie wskazywać, jakie piżamy, koszulki i kurtki podobają mu się bardziej, a jakie mniej. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jakie ubrania szczególnie spodobają się Twojemu dziecku, zwróć uwagę na to, jakie zabawki wybiera w sklepie. Naukowcy odkryli, że zdecydowanej większości dzieci najbardziej podoba się kolor niebieski, różowy i fioletowy, ale nie ma to związku z płcią. Welurowy zestaw dresowy dla dziecka może okazać się strzałem w dziesiątkę i to niezależnie od tego, czy jesteś mamą małego gentelmana czy małej księżniczki.

 

Pamiętaj jednak, że każde dziecko jest inne. Wsłuchuj się w jego potrzeby i pilnie obserwuj zachowania, bo to one pomogą Ci rozpoznać, co Twoje dziecko lubi najbardziej. W szafie Twojego malucha powinny znaleźć się ubrania w różnych kolorach, bo tylko to pomoże mu wyrazić własną osobowość i wybierać te elementy garderoby, które szczególnie mu pasują.

Autor: Luiza Luśtyk


Zostaw Komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.