Jak ubrać dziecko na imprezę karnawałową?

 

Karnawał to szczególny okres w roku. Zwykle pojawia się w nim wiele imprez i wydarzeń, a część z nich zarezerwowana jest dla dzieci. Szkoły i przedszkola organizują bale karnawałowe, a domy otwierają się na karnawałowe domówki, na których bawią się zarówno dzieci, jak i dorośli. W karnawale zdarzają się też imprezy plenerowe, jak na przykład kuligi czy spotkania przy ognisku. Jak ubrać dziecko na szkolny bal karnawałowy? Jaki strój dla dziecka na karnawałową domówkę? W naszym artykule znajdziesz odpowiedź na te pytania.

Jeśli Twoje dziecko wybiera się na imprezę przebieraną, która w karnawale zdarza się bardzo często, to w kwestii odpowiedniego stroju masz dużą dowolność. Możesz strój skompletować albo uszyć, zapytać znajomych o przebranie i skonsultować z dzieckiem, w jaką postać chciałoby się wcielić na ten jeden wieczór. Maluch z pewnością ma już ulubioną bajkę i ulubionych bohaterów, a przebranie się za jednego z nich, będzie dla niego wielką frajdą i powodem do ogromnej radości.

Jak ubrać dziecko na karnawałowy bal przebierańców?

Nie wiesz, za kogo przebrać dziecko na taką imprezę? Nie martw się - istnieją propozycje uniwersalne, które w większości przypadków sprawdzają się dobrze. Możesz przebrać swoje dziecko za ulubione zwierzątko albo przedstawiciela innej rasy/narodowości. Jeśli jest taki zawód, o którego wykonywaniu marzy Twoje dziecko, to przebranie się za lekarza, strażaka czy baletnicę będzie świetnym pomysłem. Jeśli Twoje dziecko podziwia jakąś gwiazdę estrady, to pozwól mu na jeden wieczór się w nią wcielić.

Strój karnawałowy dla dziecka na imprezę przebieraną można wypożyczyć, uszyć samodzielnie albo skompletować z tego, co już znajduje się w szafie. Jeśli Twój syn marzy o tym, żeby w karnawale stać się piratem, możesz założyć mu np. ciemne spodnie materiałowe dla chłopców i zestawić je z koszulą w paski, a w pasie przewiązać go apaszką w kontrastowym kolorze. Całość pirackiej stylizacji może dopełnić wówczas opaska na oczy, którą łatwo wykonasz z kawałka materiału oraz zawiązana na głowie czarna, kraciasta chusta. Jeśli Twoja córka marzy, żeby na jeden wieczór stać się księżniczką, doskonałym wyborem okaże się nasza  tiulowa sukienka dziewczęca w połączeniu ze złotą koroną.

Jak ubrać dziecko na karnawałową domówkę?

Odbywające się w karnawale domówki najczęściej organizowane są przez te rodziny, które cenią sobie kameralne spotkania w gronie znajomych i ze swobodną atmosferą. Na tego rodzaju przyjęciach nie istnieją żadne wytyczne dotyczące stroju, dlatego wybór odpowiedniej stylizacji dla dziecka nie powinien stanowić najmniejszego problemu. Jeśli organizujesz taką domówkę lub się na nią wybierzesz, możesz założyć swojemu maluchowi dokładnie taki zestaw, jaki wybierasz dla niego na co dzień. Możesz tez wybrać coś mniej codziennego, trochę eleganckiego i takiego, co pozwala poczuć się wyjątkowo.

Na karnawałową domówkę swoją córkę możesz ubrać np. w elegancką sukienkę z guziczkami, którą uzupełnisz o stonowane wizualnie rajstopki. Jeśli Twoja córka woli mieć na sobie spódnicę i bluzkę, to z pewnością spodoba się jej nasz komplet składający się z bluzy z pomponikami i spódniczki. Na domówce dzieci najprawdopodobniej będą szaleć z rówieśnikami, więc dobrym i bezpiecznym pomysłem będzie też założenie małej księżniczce kompletu z ogrodniczkami.

 

 

Szukając odpowiedniej stylizacji na domówkę karnawałową dla chłopca, możesz postawić na jeansy i kraciastą koszulę albo nasz modny, dwuczęściowy komplet chłopięcy. Dobrze sprawdzi się też ciekawy t-shirt z nadrukami połączony ze spodniami.

Autor: Luiza Luśtyk


Zostaw Komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed opublikowaniem

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.